İzlemeniz Gereken Bilimkurgu Filmleri

Gerçekle bağını koparmak istemeyenler için bilimkurgu çok da ilgi çekici bir tarz olmayabilir ancak bu sıkı bir hayranı olmasanız bile bilimkurgunun uçsuz bucaksız ihtimallerden oluşan zengin dünyasında kendinize göre bir şeyler bulamayacağınız anlamına gelmez.

Bu tür hakkında çok derin bir bilgiye sahip değilseniz ancak bilgi sahip olmak istiyorsanız, en popüler sinema bloglarından biri olan Moviefone'un seçtiği 12 filmlik 'yeni başlayanlar için bilimkurgu' listesi oldukça işinize yarayabilir.

Listeye bakarken bu filmlerin hepsinin bilimkurgu tarihinin en önemli filmleri arasında olmadığını ancak hepsinin belli yönleriyle veya yaşattığı ilklerle bu listede yer kazandığını unutmayın.

 

'12 Monkeys' (1995)

Yönetmen: Terry Gilliam

Senaryo: David Webb Peoples ve Janet Peoples

Oyuncular: Bruce Willis, Brad Pitt, Madeleine Stowe, Christopher Plummer

Konu: Ölümcül bir virüs tüm dünyayı tehdit etmektedir. 1996'da 5 milyar kişinin ölümüne neden olan bu virüs, 2035'te dünya nüfusunun yalnızca %1!ini hayatta bırakmıştır. Bu virüsün etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlar.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir