Meryl Streep ve Oscar

Meryl Streep bu sene yine Oscar'a aday gösterildi. Bu sefer bir müzikalle karşımıza çıkan Streep, Oscar'ı dördüncü kez eve götürme umuduyla şarkı söyleme yeteneğini de sergiliyor.

Ünlü oyuncunun adı bu zamana kadar tam 18 kez Oscar için anılmıştı! İşte kırılması güç bir rekora imza atan oyuncunun 'Oscar tarihi'... Heykelciği 'şimdiye dek' 3 kez kucaklamayı başardığını da hatırlatalım.

 

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ADAYI

 Avcı (The Deer Hunter)

Yılı: 1978

Türü: Dram, Savaş

IMDb Puanı: 8,2

Yönetmen:
Michael Cimino

Oyuncular: Robert De Niro, Christopher Walken, John Cazale, Meryl Streep

Konu: 70'li yılların en unutulmaz filmlerinden biri, Michael Cimino imzalı Avcı'dır. Cimino, ısrarla filmin savaşla değil kişisel krizler yaşayan bireylerle ilgili olduğunu söylese de Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok'tan beri yapılan en etklili savaş karşıtı film olduğu su götürmez. Vietnam savaşına giden ve hayatları radikal bir şekilde değişen dört arkadaşın öyküsü, 1978 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri dahil tam 5 dalda Oscar kazandı. Robert De Niro'nun başını çektiği olağanüstü bir oyuncu kadrosuyla, uzunluğuna rağmen baştan sona diken üstünde izlenen bir film.
 

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir