Meryl Streep ve Oscar

Meryl Streep bu sene yine Oscar'a aday gösterildi. Bu sefer bir müzikalle karşımıza çıkan Streep, Oscar'ı dördüncü kez eve götürme umuduyla şarkı söyleme yeteneğini de sergiliyor.

Ünlü oyuncunun adı bu zamana kadar tam 18 kez Oscar için anılmıştı! İşte kırılması güç bir rekora imza atan oyuncunun 'Oscar tarihi'... Heykelciği 'şimdiye dek' 3 kez kucaklamayı başardığını da hatırlatalım.

 

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU OSCARI

Kramer Kramer'e Karşı (Kramer vs. Kramer)

Yılı: 1979

Türü: Dram

IMDb Puanı 7,8

Yönetmen:
Robert Benton

Oyuncular:
Dustin Hoffman, Meryl Streep, Jane Alexander

Konu:
Joanna kocası Ted'i terk ederek onu oğulları Billy ile tek başına bırakır. Hayatında, belki de en beklemediği anda yaşanan bu gelişme işkolik bir adam olan Ted'in tüm düzenini altüst eder. Daha yalnızlıklarının ilk gününde baba ve oğul birbirlerini aslında hiç tanımadıklarını görürler.

Çocuğuyla o güne kadar hiç yalnız kalmamış olan Ted ona sabah kahvaltısında ne yedirmesi gerektiğini bile bilmemektedir. Günlük hayatın en basit alışkanlıklarının nasıl bir drama dönüşebileceğini izleyeceğiniz Kramer Kramer'e karşıda bu ilk kahvaltı sahnesi, Dustin Hoffman'ın sadece bir tost yapabilmek için verdiği uğraş, dram sinemasının klasikleri arasında sayılabilir.

Zamanla baba ve oğlun arasında gelişen ilişki sayesinde Ted baba olmayı öğrenmeye başlar ve hiç beklemediği halde bundan keyif alır. Ancak Joanna'nın aniden dönüp gelmesi ve oğullarının velayetini istemesi üstüne ikili arasında kıyasıya bir savaş başlar.
 

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir