Meryl Streep ve Oscar

Meryl Streep bu sene yine Oscar'a aday gösterildi. Bu sefer bir müzikalle karşımıza çıkan Streep, Oscar'ı dördüncü kez eve götürme umuduyla şarkı söyleme yeteneğini de sergiliyor.

Ünlü oyuncunun adı bu zamana kadar tam 18 kez Oscar için anılmıştı! İşte kırılması güç bir rekora imza atan oyuncunun 'Oscar tarihi'... Heykelciği 'şimdiye dek' 3 kez kucaklamayı başardığını da hatırlatalım.

 

 

EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYI

Fransız Teğmenin Kadını (The French Lieutenant's Woman)

Yılı
: 1981

Türü: Dram, Romantik

IMDb Puanı: 6,9

Yönetmen:
Karel Reisz

Oyuncular:
Meryl Streep, Jeremy Irons, Hilton McRae

Konu:
18. yüzyıl Viktorya döneminden etkileyici bir hikaye... Sarah, 'alt' sınıflardan gelme, sevdiği adamın peşinden gitmiş olduğu için toplum tarafından dışlanmış genç bir kadındır. Toplumun tamamen şekilden ibaret ahlak değerleri tarafından yargılanıp damgalanmış olan bu kadın, en ufak özgürlüklerden bile mahrum bırakıldığı, kıstırılmış bir hayat yaşamaktadır.

Yine aynı şekilde, toplumun tamamen gösteriş budalası, samimiyetten uzak kurallarından sıkılmış ama bunu kendisine çok da itiraf etmek istemeyen Charles'la tanışan Sarah, çok da fazla konuşmaya gerek kalmadan aynı duyguları ve düşünceleri paylaştıklarını farkeder. Sarah'ın içinde bulunduğu 'düşük' sosyal sınıfa rağmen Charles, tam anlamıyla bir aristokrattır. Çok fazla ortak noktaları olan bu iki insanın bir arada olmalarını engelleyen belki de en önemli neden de budur. Tabi bir de Charles'ın, zengin bir tüccarın şımarık kızı ile olan nişan düzeyindeki ilişkisi...
 

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir