Oscar Ödülleri Hakkında Bilmedikleriniz

24 Şubat Pazar günü gerçekleşecek Oscar töreni öncesi, Oscar ile ilgili bilgilerimizi tazeleyelim.

İlk Oscar Ödül Töreni

Akademi Ödülleri, yaygın adıyla Oscar Ödülleri, bilindiği gibi dünyada en tanınan film ödülleridir. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Academy of Motion Picture Arts and Sciences - AMPAS) tarafından verilen bu ödüller, her yıl Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde gerçekleşen gösterişli bir törenle sahiplerini buluyor. 


İlk olarak 1929’da Hollywood Roosevelt Hotel’de yapılan törende 1927 ve 1928 film sezonunun başarılı filmlerine ödülleri takdim edildi. Bu ilk Oscar ödül töreninde sunucluğu ise aktör Douglas Fairbanks ve yönetmen William C. deMile üstlendi. Dolayısıyla bu iki isim o seneden sonra her geçen yıl daha da şatafatlı hale gelecek olan Oscar’ın ilk sunucuları ünvanını kazanmış oldu. Bu ilk törene yaklaşık 270 kişi katılırken törenin biletleri ise bugün hayal bile edilemeyecek beş dolar gibi cüzi bir fiyattan satıldı. 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir