Özel efekt ustası Harryhausen öldü

Harryhausen'ın dostu, biyografi yazarı Tony Dalton, film dünyasının yakından tanıdığı ünlü özel efektler ustasının, Londra'da tedavi gördüğü Hammersmith Hastanesi'nde 92 yaşında öldüğünü duyurdu.

Ray Harryhausen

Halk tarafından çok az tanınan bir isim olmasına karşın Harryhausen'ın özel efekt teknikleri pek çok film yönetmeni tarafından taklit edildi. Sinemaseverlerin yakından tanıdığı, "Yıldız Savaşları" filminin ünlü
yönetmeni George Lucas, bir söyleşide Harryhausen için, "Daha önce pek çok, değişik fantazi filmler gördüm. Ama hiçbirinde Harryhausen'ın filmlerindeki, insanda korkuyla karışık saygı uyandıran o etki yoktu" ifadesini kullanmıştı.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir