Sinemanın hacker çıkarması

Hacker kavramını en iyi konu alan filmlerin listesi.....

Three Days of the Condor (1975)

CIA’nin komplo teorilerinin gerçekleşme ihtimali ve yeni fikirlerin uygulanabilirliği için kurduğu, tek görevi dünyada çıkan tüm yazılı yayın organlarını okumak olan bir kurumda Condor kodadıyla çalışan Joseph Turner (Robert Redford) yemek almak için gittiği lokantadan döndüğünde bütün iş arkadaşlarının cesetleriyle karşılaşır. Kendi başının da belada olduğunu anlayan Turner bir yandan kaçarken bir yandan cinayetleri çözer elbette kendi yöntemleriyle. 

Film döneminden dolayı direk bilgisayar korsanı kavramı özerine kurulmasa da phreaking ve sosyal mühendislik gibi hacking’in içinde olan yöntemlerden ötürü bu listede bulunmaktadır. Ayrıca ünlü hacker Kevin D. Mitnick’te bu filmdeki Turner karakterinden etkileniği için Condor’u mahlas olarak kullanmıştır.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir