Son Umut filminin galası gerçekleşti

 

Eleştirmenler ne dedi?

Uğur Vardan: Russell Crowe, ilk yönetmenlik hamlesinde sanki meseleye Peter Weir’ın bıraktığı yerden başlayıp bir anlamda “Gelibolu”nun sonraki adımlarında dolaşmış gibi. “Son Umut”, son derece doğru bir bakış açısına ve vicdana sahip.

Öte yandan Avustralyalı bir babayı ‘Kuvay-i Milliye’ saflarına çekmesi de filmin en ilginç yanlarından. Türk ordusuna mensup subay ve erlerin Anadolu’daki savaşa katılmadan önce hep birlikte Atatürk için kadeh kaldırmaları ve Cem Yılmaz’ın canlandırdığı karakter önderliğinde ‘Hey Onbeşli’ türküsünü söylemeleri filmin doruk noktalarından. Son olarak böyle bir filmin ardından, Cumhuriyet tarihi boyunca sistem eliyle yok edilen evlatları ve onların acılı ebeveynlerini de hatırlıyorsunuz.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir