Sanatçı Arşivi > Ali Ilhan

Ali Ilhan


Sanatçı Hakkında Bilgi Ekle Hata Bildir
 • Sanatçının Puanı:0
 • Sanatçı Oyla:
   (0 oy) sende oy kullan!
 • Ülke:Türkiye
 • Doğum Yılı:1980
Sanatçı bilgisini sitenize ekleyin

Biyografi

8 Ocak 1980 İstanbul doğumlu olan Ali ilhan, ilk öğrenimini Fono, orta öğrenimini Şener Koleji, lise öğrenimini ise Ar-el Koleji’nde tamamlamıştır. Şu sıralar Anadolu Üniversitesi’nde kaydı bulunan yönetmen, öte yandan 1997 yılından beri sırasıyla Acron Computer, Magic Studios, Magic Computer, MovieBox , Fame şirketlerini kurmuş olup bu alanlarda faaliyetini sürdürmüştür... Sinema, Ali ilhan’ın çocukluğundan beri en büyük tutkusu ve film yapmak en büyük düşüdür... Bu düş 2003 yılında ilk kısa filmi “Delik” ile gerçeğe dönüşmüştür. Katıldığı tüm ulusal ve uluslararası festivallerde finalist olan Delik filmini, 2004 yapımı Aşa(ğı)lık Herif(İfsak Finalisti), sonrasında 2006 yapımı “Belki” izlemiştir. Düşlerin sonu yoktur. ”Pastacı”, “Patlayan Şekerler”, “Kağıttan Bebekler”,”Kuklacı”,”Sek-Sek”,”Spermania” ve henüz adı konmamış bir çok proje gerçeğe dönüşmeyi beklemektedir. Türkiye’nin tek kısa film yayınlayan ve film çekimini öğreten sitesi olan www.benimsinemalarim.com u 2005 yılında kurmuş olup, bu siteyle altın örümcek ödülünü kazanmıştır. 50.000 üyesi bulunan site halen Türkiyenin en büyük kısa film portalı olarak varlığını sürdürmektedir. 2006 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Kabuslar Evi adlı projede yönetmen yardımcılığı yapmış olup, 2007 yılında şu sıralar üzerinde çalıştığı film “Diventare italiano con la Signora Enrica” için Federico Fellini’nin de doğup büyüdüğü ve senaryolarını yazdığı şehir olan İtalya’daki Rimini şehrine yerleşmiş, ilk uzun metrajlı filmi için çalışmalarına burada başlamıştır...

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir