Sanatçı Arşivi > Chris Rock

Chris Rock


Sanatçı Hakkında Bilgi Ekle Hata Bildir
 • Sanatçının Puanı:0
 • Sanatçı Oyla:
   (0 oy) sende oy kullan!
 • Doğum Yılı:1965
Sanatçı bilgisini sitenize ekleyin

Biyografi

7 çocuklu bir ailenin ilki olarak 7 Şubat 1965`de doğdu.Andrews`de doğan Chris,daha sonra ailesiyle birlikte Brooklyn'e gitti. Annesi bir sosyal işçi ve öğretmen, babasıysa sürücü ve gazete dağıtıcısıydı. Julius (babası) 1989`da hayatını kaybetti. Diğer kardeşleriyse Andre, Tony, Brian, Kenny, Andi ve Jordan`dır. Chris Rock Eddie Murphy tarafından keşfedildi. Kendisi Murphy`nin büyük bir hayranıydı ve onu kendine rol modeli olarak seçmişti. Chris ilk kez 1985'de New York'ta Catch a Rising Star'da stand up'a başladı. İlk kez Eddie Murphy`yle Beverly Hills Cop Part 2 filminde rol aldı. Bu onun ilk filmiydi. Filmde kısa olarak görünüyordü. Eddie Murphy kamyonla kötü adamların parti yaptığı köşke gelince, onunla arabayı oraya park edemeyeceğini söyleyerek para konusunda konuşan köşk çalışanı rolündeydi. İkinci filmiyse yine kısa roldü. İkinci filmi olan I`m Gonna Git you Sucka`da da kısa olarak görünüyordu. Kendi parasını az ödemek isteyen bir müşteri rolündeydi ve sonunda Hammer karakterini sinirlendiriyordu. Ardından ünlü dizi Miami Vice'ın da bir bolümünde rol aldı ve kendi komiklikleriyle diziyi biraz komikleştirdi. Chris Rock ilk başarısını 1990`da yaptı,bu zaman o Saturday Night Live`ye girdi.Burda Adam Sandler,Chris Farley ,David Spade gibi isimlerla arkadaş oldu.Daha sonra Bad Boys of SNL video piyasa görüntüsündede görüldü.Bir komedi albümü (Born Suspect) çıkaran Chris bu sefer hafif dramatik bir rol olan Pookie isimli eskiden Nino Brown(Wesley Snipes) için çalışan şimdide uyuşturucuyu bırakamayan birisi rolündeydi.Pookie rolünü New Jack City filminde oynadı.Filmin başrolünde Wesley Snipes ve Ice T vardı.SNL`den sonra İn Living Color programına başladı fakat popülaritesi fazla sürmedi.Boomerang filminde Eddie Murphy,Halle Berry,Robin Givens,Martin Lawrence gibi isimlerle oynadı,küçük bir işde çalışan Bony T rölündeydi.Daha sonra müzik içerikli CB4 filminde ilk başrolünü oynadı ve filmin yapımcılığınıda üstlendi.1994`de ilk HBO özel Stand Up`nı yaptı,yarım saat süren Big Ass Jokes pek fazla bilinmesede Chris Rock`un ününü artırmada yardımcı oldu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir